Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
81 %
0.5kmh
0 %
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
22 °
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Akuzohen për vrasjen e Rakip Rolit në Laç, dalin para gjykatës tre autorët nën masa të shumta sigurie

spot_img

Lajme të ngjashëm

Tre autorët që akuzohen për vrasjen e biznesmenit Rakip Roli në Laç disa ditë më parë kanë dalë para gjykatës.

Skënder Lika dhe Llej Lika babë e bir, si dhe Klajdi Gjexhaj (Beleshi) kanë bashkëpunuar për ekzekutimin e biznesmenit.

Llej Lika pak ditë më parë para policisë tha se autor i ngjarjes ishte asi dhe se babi e personi tjetër nuk kishin lidhje me ngjarjen. Ai tha se ishte një lloj hakmarrje pasi djemtë e viktimës në verë e kishin dhunuar barbarisht.

Kujtojmë që ngjarja e rëndë ka ndodhur në Laç, ku biznesmenit iu bë pritë dhe u qëllua me breshëri armësh, teksa po lëvizte me mjetin e tij tip “Audi A5”.  Në Gjykatë janë paraqitur masa të shumta policia, ndërsa pritet të jepet masa e sigurisë për autorët.

* Përditësim: Gjykata ka vendosur “arrest me burg” për të tre autorët.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img