Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
56 %
4.1kmh
0 %
Hën
21 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

Akuzohen për trafik droge, lihen në burg dy shqiptarët e arrestuar në Irlandë (Emrat)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një gjykatë iralandeze ka lënë në burg dy shtetas shqiptarë, të cilët u arrestuan pak ditë më parë për posedim të lëndëve narkotike.

Sipas medieve të huaja, Matian Kroi dhe Konstandin Osmenaj janë lënë në burg nga drejtësia irlandeze. Atyre iu është siguruar avokat mbrojtës nga shteti.

Raportohet se shqiptarët do të qëndrojnë në paraburgim deri në datën 26 gusht për t’u paraqitur më pas para Gjykatës së Qarkut Nenagh, në një seancë e cila do të zhvillohet nëpërmjet pjesëmarrjes së online, ku do të njihen me masën e sigurisë ndaj tyre.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img