Tirana
overcast clouds
15 ° C
15 °
15 °
88 %
0.5kmh
90 %
Sht
16 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
20 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Akuzohen për spiunazh, Italia dëbon dy zyrtarët rusë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Italia ka marrë vendimin ditën e sotme që të dëbojë dy zyrtarë rus, pasi ka dyshime për spiunim.

Mediat italiane bëjnë me dije se është arrestuar një kapiten i Marinës italiane, së bashku me një zyrtar ushtarak, në lidhje me rastin e spiunimit.

Ministri i Jashtëm i Italisë, Luigi Di Maio, tha se ka informuar ambasadorin për “dëbimin e menjëhershëm të dy zyrtarëve rusë, të përfshirë në këtë incident jashtëzakonisht të rëndë”.

Marrëdhëniet midis Rusisë dhe vendeve anëtare të NATO-s janë tensionuar nga disa skandale të spiunimit në vitet e fundit.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img