Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
30 °
Mër
28 °
Enj
20 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Akuzohej për vjedhje, VDES në komisariat 27-vjeçari, familjarët AKUZA policisë (EMRI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një  27-vjeçar ka ndëruar jetë në ambientet e Komisariatit të Korçës.

Viktima Enea Ftoi, prej tre ditësh ndodhej në paraburgimin e Korçës pasi ishte ndaluar për vjedhje. Sakaq, mësohet që ditën e sotme ai kishte gjyqin. Familjarët e 27 vjeçarit janë shprehur se sot janë njoftuar për vdekjen e djalit të tyre, ndërkohë që kërkojnë t’i bëhet ekspertiza.

Sipas familjarëve djali është dhunuar në burg. Ata bëjnë me dije se  kishin folur një ditë më parë me Enean dhe sipas tyre ai dukej i qetë. 

Policia thotë se nga kqyrja e trupit nuk janë konstatuar shenja dhune dhe nga informacionet paraprake dyshohet se viktima ka qenë përdorues i lëndëve narkotike.

“U ngrit grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorit, për të përcaktuar shkaqet e vdekjes, si edhe për të kryer veprimet e nevojshme proceduriale”.

 

Më shumë

spot_img