Tirana
few clouds
23 ° C
23 °
23 °
40 %
4.1kmh
20 %
Pre
23 °
Sht
16 °
Die
20 °
Hën
25 °
Mar
23 °
E premte, 14 Maj, 2021
spot_img

Akuzohej për tjetërsim pronash, pushohen hetimet edhe për ish-deputetin e Arben Ndoka

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata ka pushuar hetimet për ish-deputetin e Partisë Socialiste Arben Ndoka.

Kujtojmë se Ndoka u akuzua për tjetërsim pronash në Shëngjin dhe Rana e Hedhun. Ai ka qenë deputet i PS-së në qarkun e Lezhës.

Sipas gjykatës, nuk mund të provohet vepra penale ndaj tij. Pushimi i çështjes për Arben Ndokën erdhi për shkak se Prokuroria nuk pati fakte për akuzat.

Kujtojmë se Arben Ndoka u arrestua në tetor të vitit 2018, në kuadër të operacionit “Volvo 4”, si i përfshirë në një skemë tjetërsimi pronash.

Pas arrestimit, Ndokës iu sekuestrua dhe pasuria me vlerë 40 milionë euro, që ishin toka dhe apartamente në bregdetin e Lezhës.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img