Tirana
scattered clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
3.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
21 °
Hën
23 °
E enjte, 29 Shtator, 2022

Akuzat për trafik droge e prostitucion, lihet në fuqi dënimi me 8 vjet e 9 muaj burg për Safet Bajrin

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Lartë ka lënë në fuqi dënimin me 8 vite dhe 9 muaj burg për Safet Bajrin. GJL ka lënë në fuqi vendimin e dhënë nga Gjykata e Shkodrës me njohjen e vendimit të gjykatave belge.

Kujtojmë se prej muajsh Bajri kërkon lirine me kusht, kërkesë të cilat janë rrëzuar nga gjykatat.

Atij i mbeten edhe disa muaj nga vuajtja e dënimit, pasi 3 vite i ka shlyer në Bruksel.

Bajri u vu në pranga në vitin 2018, ndërkohë që ka bërë kërkesa të njëpasnjëshme për lirimin e tij nga qelia, të cilat deri tani janë refuzuar.

Safet Bajri akuzohet për trafik droge e prostitucion nga Gjykata e Brukselit. Për këto akuza ai është dënuar nga Apeli në Bruksel me 9 vite burgim. Në Shqipëri, Safet Bajri u akuzua po ashtu për trafik droge, vrasje, gjobëvënie e shantazh. Bajrit i janë sekuestruar një sërë pronash në Shqipëri.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img