Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
21 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Akuzat për krime lufte e tortura ndaj Thaçit e Veselit, reagon Shahini: UÇK-ja ishte ushtri çlirimtare, çdo përpjekje për të cënuar këtë vlerë duhet dënuar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

1c3dcaf1a57a59b4bebae086c71ed726

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka reaguar në lidhje me akuzat që janë ngritur ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe kreut të PDK-së, Kadri Veseli nga Gjykata Speciale e Hagës, për krime lufte e tortura çnjerëzore.

Me anë të një postimi në ‘Facebook’, Shahini shkruan se UÇK-ja ishte ushtri çlirimtare dhe mishërimi i përpjekjes për liri.

Ndër të tjera Shahini shkruan se çdo përpjekje për të cënuar këtë vlerë të Kosovës duhet dënuar nga të gjithë.

“UÇK-ja ishte ushtri ÇLIRIMTARE dhe mishërimi i përpjekjes për liri. Ajo është themeli i Republikës së Kosovës. Çdo përpjekje për të cënuar këtë vlerë të Kosovës duhet dënuar nga të gjithë,” shkruan Shahini, e cila mban postin e Ministres së Arsimit në Shqipëri, por është nga Kosova.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img