Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
59 %
0.5kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
9 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Akuzat për korrupsion: A po e heton Prokuroria Adriatik Llallën? Ja si përgjigjet Arta Marku

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeprokurorja e përgjithshme Arta Marku nuk ka preferuar të japë një opinion për paraardhësin e saj Adriatik Llalla, por tha se vendimi i Departamentit Amerikan të Shtetit për t’i ndaluar hyrjen në SHBA, ishte i rëndë.

E pyetur nga gazetari Sokol Balla se nëse po hetohet lidhur me akuzat për përfshrje në korrupsion të madh që DASH ka bërë për Llallën, Marku u përgjigj duke thnënë se “Prokuroria ka marrë përsipër përgjegjësitë e veta që i ngarkon Kushtetuta dhe ligji”.

A keni ju një opinion për paraardhësit tuaj?

Natyrisht që kam një opinion por nuk është në natyrën time dhe në etikë që të jap një opinion

A keni një opinion për ish kryeprokurorin Adriatik Llalla?

Kam një opinion, por punën e tij e ka vlerësuar publiku, është përfolur aq shumë sa që nuk e gjej me vend të them

Si u ndjetë kur mësuat për heqjen e vizës nga SHBA?

Të tjem të drejtën jam ndjerë shumë keq..është një vendim i rëndë.

DASH tha që do ishte i gatshëm të bashkëpunojë me prokurorinë nëse hap një hetim për të…

DASH është teguar gjithmonë i gatshëm për hetimin e çdo zyrtari, jo vetëm për rastin konkret, edhe për rastin konkret kanë qenë të gatshëm

A po hetoni ju?

Mund të them që Prokuroria ka marrë përsipër përgjegjësitë e veta që i ngarkon Kushtetuta dhe ligji.

Më shumë


spot_img

spot_img