Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
0kmh
0 %
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
30 °
Mër
28 °
Enj
20 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Akuzat për abuzime me tenderin e ushqimeve gjatë pandemisë, SPAK merr 3 të pandehur nga zyrat e Ministrisë së Mbrojtjes, çfarë u zbulua për Olta Xhaçkën

spot_img

Lajme të ngjashëm

5e55194bfe390fe13d6ea06e56d8bb86

Prokuroria e Posaçme Kundër Krimit dhe Korrupsionit (SPAK) ka marrë të pandehur tre anëtarë të Komisionit të Vlerësimit të Ofertave pranë Ministrisë së Mbrojtjes, pas denoncimit të Partisë Demokratike për abuzim me tenderin e ushqimeve për familjet në nevojë.

Janë marrë të pandehur zyrtarët Ylli Imeri, Dafina Keca dhe Andrea Dapaj, të cilët akuzohen për shkelje të barazisë në tendera.

Tenderi u zhvillua nga Ministria e Mbrojtjes dhe mësohet se të akuzuarit janë marrë të pandehur për akuzën e shkeljes së barazisë për tenderat.

Më herët PD kallëzoi ministren e Mbrojtjes atë kohë, Olta Xhaçkën, po nuk u gjet asnjë shkelje ndaj saj dhe nuk është marrë asnjëherë si e pandehur. SPAK ia ka bërë njoftimin të pandehurve dhe çështja ka

PD më herët pretendonte për një dëm të lartë të fondeve që i është bërë shtetit me këto abuzime.

Më shumë

spot_img