Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
3.1kmh
75 %
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
E shtunë, 27 Nëntor, 2021
spot_img

Akuzat nga Gjykata e Hagës/ Thaçi shtyn papritur konferencën e paralajmëruar për sot në mbrëmje

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7e73adc445aaecacaeea674d5ae8aaaa

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, mbrëmjen e sotme kishte lajmëruar se do u drejtohej qytetarëve me një fjalim nga zyra e tij, për herë të parë pas ngritjes së aktakuzës nga Prokuroria Speciale në Hagë, për krime dhe tortura gjatë luftës.

Por ky lajmërim ka ndryshuar dhe Thaçi nuk do të dalë në konferencë mbrëmjen e sotme. Nga Zyra e Presidentit Thaçi kanë njoftuar se konferenca i tij shtyhet për nesër në orën 20:00.

Kujtojmë që Thaçi dhe kryetari i PDK-së Kadri Veselin akuzohen për krime lufte, vrasje të  paligjshme, zhdukje të trupave, e përndjekje.

“Motra dhe vëllezër, Miq të dashur! Sapo kam zbritur në Aeroportin “Nëna Terezë” në Tiranë, ndërkaq, të dielën në mbrëmje do t’ju drejtohem me një fjalë nga zyra ime. Ju uroj një fundjavë të qetë dhe mbetem me shpresë të plotë se ditët më të mira për Kosovën dhe kombin shqiptar i kemi përpara. Gjithmonë i juaji, deri në fund”, shkruante Thaçi në postimin ku lajmëroi takimin e sotem.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img