Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
44 %
1kmh
40 %
Enj
13 °
Pre
11 °
Sht
10 °
Die
7 °
Hën
7 °
E enjte, 2 Shkurt, 2023

Akuzat ndaj Ballës si porositës i vrasjes së avokatit, flet Rama: Nuk merrem me llafe, po patën fakte le t’i sjellin

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama është pyetur në përfundim të mbledhjes së sotme të qeverisë, në lidhje me akuzat e opozitës për Taulant Ballën, i cili sipas këtyre të fundit është i përfshirë në ngjarjen e vrasjes së avokatit të Elbasanit, Ravik Gurra.

Rama tha se vetëm faktet janë ato që vërtetojnë këto akuza. Ai u shpreh shkurtimisht duke thënë se se është vënë në dispozicion vetëm të vërtetës dhe se akuzuesit e Ballës le të sjellin fakte nëse i kanë.

“Si mund të ketë jë të vërtetë tjetër përves asaj të fakteve. Nuk merrem me thashetheme, ajo janë gënjeshtra të mëdha. Nëse ka fakte, është detyrë e akuzuesve që të sjellin fakte.I ruhem shumë gjysmë të vërtetave se ato janë gënjeshtrat më të mëdha. Është detyra e akuzuesve që të sjellin fakte për ata që akuzojnë.

Unë besoj që ka shumë gjuhë sot në Shqipëri që punojnë për gënjeshtrën. Unë modestisht i jam vënë në dispozicion së vërtetës. S’ka të vërtëtë absolute, por asaj që unë besoj se është e bazuar në fakte”, u shpreh Rama.

Më shumë


spot_img

spot_img