Akuzat e rënda të politikanit: Prokurorinë e Ramës, Markut e Xhafës nuk e...

Publikuar tek: politike, më 16:47 04-02-2018 Akuzat e rënda të politikanit: Prokurorinë e Ramës, Markut e Xhafës nuk e...

Kreu i Grupit Parlament të LSI, Petrit Vasili ka hedhur akuza të rënda ndaj Prokurorisë dhe qeverisë aktuale. 

Duke marrë shkas nga ngjarjet e sotme, ku u dha masa arrest me burg për Dashamir Xhikën, ish kreun e Autoritetit Rrugor Shqiptar i akuzuar për shpërdorim detyre dhe korrupsion, Vasili është shprehur se prokuroria është në shërbim të drogës dhe kryeministrit.

“Prokurorine e Rames,Markut e Xhafes nuk e beson me askush.
Prokuroria qe nuk lufton drogen e korrupsionin e ministrave eshte qartazi perkrahese edhe droges dhe korrupsionin dhe do te mbuloje diellin me shoshe duke shkelur ligjin me te dyja kembet per te denuar nje ish nepunes vetem e vetem per terhequr vemendjen nga baterdia qeverisjes kriminale e korruptive qe po shkaterron vendin.”- shkruan Vasili.

Reagimi i plotë:

Prokuroria e krimeve te renda ne sherbim te droges dhe kryeministrit.

Prokuroria e krimeve te renda tashme vegel ne duart e kryeministrit deshtoi me akuzat ne gjyqin ndaj Z.Xhiga nje ish nepunes i shtetit dhe sot qe pa gdhire me urdher politik shpiku nje tjeter akuze ndaj tij.
Kjo prokurori qe nuk arreston Saimir Tahirin akuzat ndaj te cilit i di gjithe Shqiperia dhe pergjimet e te cilit i ka degjuar cdo shqiptar.
Kjo prokurori qe ka prej vitesh denoncimin e kontrollit te larte te shtetit per Gjiknurin per grabitjen e 650 milion euro per CEZ.
Kjo prokurori qe nuk arreston ministren e drejtesise qe ekstradoi duke dhunuar ligjin Nazer Seitaj qe po vete kjo prokurori e kish arrestuar.
Kjo prokurori qe mbyll dosjen e Rames sepse ky kerkoi falje ne facebook pasi ai shkaterroi zgjedhjet duke i bere thirrje policise te lere uniformat dhe te beje vota per partine socialiste
Kjo prokurori e vene per fundi nga kryeministri me kercenimin e vetingut i dha fund besimit te shqiptareve te drejtesia.
Prokurorine e Rames,Markut e Xhafes nuk e beson me askush.
Prokuroria qe nuk lufton drogen e korrupsionin e ministrave eshte qartazi perkrahese edhe droges dhe korrupsionin dhe do te mbuloje diellin me shoshe duke shkelur ligjin me te dyja kembet per te denuar nje ish nepunes vetem e vetem per terhequr vemendjen nga baterdia qeverisjes kriminale e korruptive qe po shkaterron vendin.
Rama jep urdhera politike, por nuk firmos ndersa prokuroret po firmosin dhe po shkelin e dhunojne ligjin, pergjegjesia per ta eshte individuale per sot e per mot dhe shpejt a vone asnje nuk i shpeton dot kurre kesaj pergjegjesie.....

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E akuzoi Berisha se nuk paguan DRITAT, reagon deputeti socialist: Shashkat e llaxores, kushdo mund të ngjisë letra
Rëzimi i urave nga moti i keq, reagon ministrja Xhaçka: Përgjegjësi e bashkive »
Article Logic
Execution time: 0.011785984039307
array(1) { ["section"]=> string(78) "akuzat-e-renda-te-politikanit-prokurorine-e-rames-markut-e-xhafes-nuk-e-109119" }