Tirana
clear sky
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
41 %
2.6kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
35 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Akuzat e rënda të ambasadorit Lu, Prokuroria e Përgjitshme konferencë urgjente

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

535e3120e1543f5dae78298bbfe84c2d

Prokuroria e Përgjithshme ka njoftuar një konferencë për shtyp pas akuzave të rënda qe Ambasadori i SHBA-së në Tiranë, Donald Lu, lëshoi sot për kreun e këtij institucioni Adriatik Llalla.

Konferenca do të mbahet në orën 11:30 dhe organizimi i saj ka qenë urgjent, vetëm një orë pas deklaratave të Lu.

Ambasadori amerikan akuzoi publikisht kryerprokurorin Llalla se është kundër reformës në drejtësi dhe shpesh herë ka tentuar të manipulojë procesin.

Lexo edhe: Donald Lu akuzon publikisht Adriatik Llallën: Kërkon të kontrollojë drejtësinë, tentoi manipulimin e shortit të KED

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img