Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
3.1kmh
75 %
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
28 °
Mar
24 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

Akuzat e PS-LSI për Hipotekat, nisin menjëherë hetimet

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministria e Drejtësisë ka njoftuar nisjen e hetimeve në Zyrat e Hipotekave pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama gjatë takimit elektoral në Vorë, ku tha se 3 mijë familjeve i janë legalizuar banesat nga ALUIZNI por mbahen peng nga Hipoteka e drejtuar nga LSI.

Ministri teknik i Drejtësisë, Gazmend Bardhi ka urdhëruar nisjen e hetimeve dhe njoftoi se do të merren masa nëse konstatohen shkelje.

Akuzave të Ramës iu përgjigj sekretari i përgjithshëm i LSI, Luan Rama, i cili tha se Hipotekat në Tiranë, Durrës e rrethe të tjera drejtohen nga “Rilindja”.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img