Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Akuzat e PD për të dhënat e qytetarëve, flet Rama: Po PD që telefonon çdo ditë qytetarët nga “call center-at”, ai “Excel-i” që doli atje ishte shumë i vjetër për të qenë i PS-së

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka folur për herë të parë për akuzat e Pd se të dhënat e qytetarëve në e-albania janë marrë nga Partia Socialiste.

Ai tha se ditënn e sotme edhe një zyrtar i PD-së kishte dalë dhe kishte pranuarv se të dhënat e AKSHI-t nuk janë të transferueshme, ndërsa shtoi se edhe PD merr çdo ditë qytetarët në telefon me anë të call center-ave. Sipas tij, fotoja e “Excel-it” që doli në media nuk është e Partisë Socialiste pasi është shumë e vjetër.

“Edhe sot më thanë se kishte dalë njëri nga PD dhe kishte pranuar se të dhënat e AKSHI-t nuk janë një databazë e transferueshme që e merr kush të dojë sepse AKSHI nuk depoziton të dhëna të integruara. Çfarë duhet të themi për call-centerat e PD që merr në telefon njerëzit çdo ditë. Të gjitha partitë e bëjnë këtë gjë, kudo në botë. Ne kemi shumë vite që mbledhim të dhëna derë më derë dhe me qytetarët. E fundit fare, ai “Excel-i” që doli atje është shumë i prapambetur për të qenë i Partisë Socialiste”, tha Rama.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img