Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
30 %
2.6kmh
0 %
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
12 °
E martë, 31 Janar, 2023

‘Akuzat e opozitës të flasë prokuroria’, Meta: Për të vlerësuar Ramën, nuk ka ardhur akoma koha e provimeve

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Iliri Meta ka deklaruar se në lidhje me tenderat sekret, ku opozita akuzon qeverinë për maskat dhe çmimet e pajisjeve mjekësore për koronavirusin, është detyra e prokurorisë të vendosë.

Sipas Metës, opozita duhet të vlerësojë që kufizimet e vendosura  sigurojnë rritjen e përgjegjëshmërisë.

‘Lidhur me shqetësimet qe ka ngritur opozita unë dua të vlerësoj që këto kufizime që inponohen për shkak të një pandemie globale duhet të shërbejmë për të rritur përgjegjshmërinë e menaxhimit të krizës dhe mënyra më e mirë është rritja e transparencës, aq më tepër kemi të bëjmë me një vëmendje të shtuar të të gjithë qytetarëve. Unë mund të apelojë për të rritur transperencën në këtë drejtim dhe është detyra e prokurorisë të flasë’, tha ai.

Më tej, kreu i vendit ka dhënë edhe një përgjigje për kryeministrin Edi Rama, se me çfarë note e vlerëson:  ‘Nuk ka ardhur akoma qershori, koha e provimeve’.

Më shumë


spot_img
spot_img