Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
Die
7 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Akuzat e Bashës për Berishën, flet Ervin Salianji: Kishte ardhur koha të thuheshin disa të vërteta!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike zhvilloi ditën e sotme në selinë blu një mbledhje e cila u shoqërua me shumë debate.

Në mbvledhje kryedemokrati Lulzim Basha akuzoi për herë të parë ish-kryeministrin Sali Berisha se kërkon të bunkerizojë partinë. Deputeti Ervin Salianji në emisionin “Real Story” u shpreh se kishte ardhur koha që të thuheshin disa të vërteta, duke iu referuar akuzave të Bashës për Berishën.

Por ai mohoi që Basha të ketë patur arsye personale për të përjashtuar Sali Berishën, teksa shtoi se pavarësisht kundërshtive, Basha dop të jetë kryetar i Pd ehd epër 4 vitet e ardhshme.

“Unë mendoj që duhej përballur si argument dhe duhet që të gjitha arsyer e atij vendimi të detyruar duhet shpjeguar. Nuk është vendimarrje emocionale, personale apo e marrë  me mllef, por është vendimarrje në interes të Partisë Demokratike. Është shfrenim fantazie të mendosh që Basha ka pasur arsye personale. Interesi i PD-së dhe marrëdhëniet e pacënuara me SHBA-të janë të çështjet kryesore. Nëse PD-së i heq marrëdhëniet me SHBA-të gjeje se çfarë ndodh.

Të gjithë ata që tentojnë të përfudojnë nga kjo situatë duke krijuar tensione siç kanë krijuar parti në zgjedhje dhe tani dalin dhe bëjnë sikur këtyre iu dhimbset partia. Pavarësisht strategjisë së Bashës si kryetar ka ardhur momenti që disa të vërteta duhen thënë. Lulzim Basha pavarësisht përqyeshmërisë, kundërshtive, referendumit të bërë është kryetar i PD-së për 4 vite dhe e gjithë vendimarrja e tij do të gjykohet me kohën”- tha Salianji.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img