Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
33 °
Die
32 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Akuza të forta nga Balla: LSI s’ka këllqe të garojë në të 12 qarqet e Shqipërisë dhe po shkon për skrap, Lulzim Basha nuk ka burrëri

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

871199f9fafc2816fb5cb03b95fa61bf

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste Taulant Balla ka hedhur akuza të forta ndaj LSI-së dhe kryedemokratit Lulzim Basha.

Sipas Ballës, LSI nuk ka këllqe të garojë në të 12 qarqet, ndaj do të vendosë kandidatët e saj në listat e Partisë Demokratike.

Ndërkohë Balla u shpreh se Lulzim Basha nuk ka burrëri, pasi nuk ka dhënë ende një opinion për vlerësimin e gjyqtarit Ardian Dvorani nga Departamenti Amerikan i Shtetit.

“LSI procesin për çuarjen për skrap po e vazhdon përderisa s’ka këllqet të garojë në të 12 qarqet. Përpjekjet që një ballist të vishet si partizan dhe të hyjë në listën e një partie tjetër, nuk i bën mirë asnjërit. Të fshehësh një kandidat të LSI në listat e PD, s’është mirë por është mënyra e tyre. 

Ajo që më bën habi është paburrëria e Lulzim Bashës që të japë një opinion si kryetar i PD për 2 çështje. E para është vlerësimi i Ardian Dvoranit për luftën kundër korrupsionit, që nuk ishte bërë asnjëherë në këto 30 vite. Me këtë ai tregon se nuk është kryetari i opozitës.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img