Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
0kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Akuza e PD, fillon me Pezën dhe ndalet te Beqaj, Ahmetaj, Tahiri, Gjiknuri e Veliaj

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Partia Demokratike ngre akuzën se pas pasurisë 1 miliardë e 100 milionë të deputetit të PS Alfred Peza, janë bosët më të medhenj, duke përfshirë ministrat e kabinetit “Rama”. 

Në listën që Ina Zhupa, zëdhënëse e Partisë Demokratike lexoi dje në konferencën për shtyp për median përmenden emrat e ministrave Beqaj, Gjiknuri, Tahiri, Ahmetaj, Veliaj dhe vetë Edi Rama.

“Peza nuk ka firmosur vetë tendera e koncesione dhe ka bërë 1 miliardë e 100 milionë. Po Beqajkoncesioneve, po Tahiri i mijëra parcelave me drogë, po Ahmetaj i carterave, tatimeve e doganave, po Gjiknuri i energjisë e aferës CEZ, po Veliaj i pallateve e industrisë së mbetjeve.

Po Edi Rama, tek i cili dorëzohet haraçi më i madh?” është pyetja që shtron zëdhënësja e PD.

Sipas PD, miliardi i Alfred Pezës duhet të hetohet sa më shpejtë të jetë e mundur.

“Hajdutët duhen ndalur. Shqipëtarët meritojnë një qeveri për shqiptarët që ta kontrollojnë e ta kenë në dorën e tyre” tha Zhupa. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img