Tirana
clear sky
-2.5 ° C
-2.5 °
-2.5 °
50 %
2.6kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Akuza e Kremlinit: Mercenarë amerikanë po përgatisin incident me armë kimike në Ukrainë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kremlini ka akuzuar Shtetet e Bashkuara për përgatitjen e një provokimi përmes përdorimit të armëve kimike në Ukrainën Lindore.

Ministri rus i Mbrojtjes Sergei Shoigu deklaroi këtë të martë se kompanitë private amerikane po punojnë në disa qytete të Ukrainës Lindore për të shkaktuar incidente me lëndë kimike.

Sipas tij, janë më shumë se 120 punonjës amerikanë që operojnë në këtë rajon dhe punojnë me forcat speciale ukrainase.

Kontejnerët me “përbërës kimikë të paidentifikuar” janë dorëzuar në qytetet Avdeevka dhe Krasny Liman në Donbass për të organizuar provokime, tha Shoigu, në takimin e bordit të Ministrisë së Mbrojtjes, ku mori pjesë edhe presidenti Vladimir Putin.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img