Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
31 %
4.1kmh
0 %
Die
31 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Akuza e fortë e Fatos Nanos: Oligarkët paguajnë rroga nëpër administrata, duan që këto institucione t’u shërbejnë atyre

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

132dd9e262948a3db101025d685ce0a1

Ish-kryeministri Fatos Nano ka bërë një akuzë të fortë në drejtm të oligarkëve, për të cilët thotë se paguajnë rroga të dyta në administrate dhe hipoteks.

Ai shprehet se kjo ndodh në mënyrë që këto institucione t’u shërbejnë atyre, ndërsa shton se këto janë fenomene që duhen luftuar.

Fatos Nano: Madje disa syresh thonë, sepse duhet investiguar gjerat por ju mediat nuk e bëni këtë gjë. Thonë se oligarkët paguajnë rroga të dyta nëpër administrata e në hipoteka. Në mënyrë që tu shërbejnë atyre.

Fevziu: Kjo është normale besoj.

Nano: Këto janë fenomene që duhen luftuar.

Fevziu: Luftohet dot?

Nano: Po flas për vullnetin politik për t’i luftuar…nuk besoj që e gjithë kjo zallamahi na tregon se kush nga kryeministrat ka qenë më i korruptuari, Rama apo Berisha.

Më shumë

spot_img
spot_img