Akuza e Berishës për paktin e detit me Greqinë, vjen përgjigja e ‘rrufeshme’ e Bushatit

Publikuar tek: politike, më 16:36 31-01-2018 Akuza e Berishës për paktin e detit me Greqinë, vjen përgjigja e ‘rrufeshme’ e Bushatit

Pakti për kufirin detar me Greqinë ka hapur sërish një polemikë të madhe në politikën shqiptare.

Pak minuta më parë ish-kryeministri Sali Berisha lëshoi akuza të ashpra në drejtim të kryeministrit Rama dhe ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati.

Por këtyre akuzave i është përgjigjur menjëherë minsitri i Jashtëm Ditmir Bushati.

Përmes një postimi në rrejetet sociale, Bushati shkruan se Berisha nuk duhet ta përmendi marrëveshjen për detin pasi ajo është faqja e tij më e zezë.

“Kjo qeveri ku kam nderin të jem, do rikthejë dinjitetin që ti i’a shkele Shqipërisë”,- shkruan Ditmir Bushati ndër të tjera.

Më poshtë reagimi i plotë:

Screenshot_4.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009113073348999
array(1) { ["section"]=> string(91) "akuza-e-berishes-per-paktin-e-detit-me-greqine-vjen-pergjigja-e-rrufeshme-e-bushatit-108622" }