Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
0kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Akulloret me fekale, AKU zbarkon në terren dhe vendos 28 gjoba

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka kryer 156 kontrolle dhe monitorime vetëm pak ditë pas publikimit të një ivestigimi që tregonte cilësinë e keqe të akulloreve që shiten në Tiranë.

Analizat e kryera në pesë pika të njohura ku shitet akullore në kryeqytet, treguan për një mbingarkesë të madhe të akullores me stafilokok dhe baktere të tjera.

AKU ka vendosur 28 gjoba paralajmëruese në subjekte të ndryshme dhe ka marrë 7 mostra në produkte, për t’i analizuar për cilësinë.

LEXO EDHE:

Investigimi: Akullore me FEKALE, stafilokok dhe NURMA TË LARTA bakteresh! Ja PIKAT E NJOHURA ku shiten në TIRANË

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img