Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
0kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

AKU 135 kontrolle në 4 qarqe, paralajmërime për bizneset (DETAJE)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

911067adc501f869175d2fdf2ea01222

Ditën e sotme Autoriteti i Kontrollit të Ushqimit (AKU) ka bërë 135 kontrolle në Tiranë, Fier, Vlorë e Shkodër.

Janë vënë gjithsej 24 masa administrative “me paralajmërim”.

Bazuar në Planin e Monitorimit për mbetjet e pesticideve, janë marë 9 mostra në Fier në perime si domate, patete dhe 1 në banane, 5 mostra në Elbasan në subjekte të tregëtimit të plehrave kimike dhe janë bllokuar 20 ton pleh deri në daljen e analizave, si dhe 6 mostra janë marrë në Korçë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img