Hapësire reklamuese

Aktualitet

Zjarr në një sipërfaqe pyjore në Pogradec, dyshohet se është i qëllimshëm

Shkruar nga Newsbomb

Zjarr në një sipërfaqe pyjore në Pogradec, dyshohet se

Një zjarr masiv ka përfshirë kurorën me pyje të fshatit Niçë në njësinë Dardhas të Pogradecit. Flakët e zjarrit në këtë sipërfaqe pyjore janë përhapur me shpejtësi si pasojë e pranisë së erës.

Nga informacionet e para nga vendngajrja, dyshohet se zjarri të jetë i qëllimshëm. Pas marrjes së njoftimit në zonë kanë shkuar inspektorë të pyjores, zjarrfikës dhe banorë të fshatit të cilët po punojnë në kushte aspak të favorshme për izolimin dhe fikjen e flakëve.

Ky është rasti i dytë i zjarrvënies në zonat malore të Pogradecit pasi pak ditë më parë një tjetër zjarr u izolua dhe fik në pyjet e njësisë Velçan.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese