Hapësire reklamuese

Aktualitet

Zjarr i madh në Malin e Gjerës në Gjirokastër, zjarrfikësit në “luftë”  me flakët

Shkruar nga Newsbomb
Zjarr i madh në Malin e Gjerës në Gjirokastër,
Foto nga vendi ku ra zjarri

Një zjarr i madh ka rënë ditën e sotme në pjesën e sipërme të Malit të Gjerë mbi fshatin Mashkullorë në Gjirokastër.

Burime për media bëjnë me dije se zjarri është aktiv prej disa orësh dhe se pranë zonës ku ka rënë zjarri ndodhet dhe një zonë e banuar.

Flakët vijojnë të përhapen ndihmuar edhe nga era, ndërsa në vendin e ngjarjes kanë mbërritur zjarrfikësit dhe po punojnë për shuarjen e flakëve.

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese