Hapësire reklamuese

Aktualitet

Vrau në 2011 dy persona, arrestohet pas 13 vitesh Pjetër Pacani

Shkruar nga Newsbomb
Vrau në 2011 dy persona, arrestohet pas 13 vitesh Pjetër Pacani
Pjetër Pacani

Policia ka arrestuar mbrëmjen e sotme Pjetër Pacanin, një nga 50 të shumëkërkuarit e drejtësisë shqiptare. I kërkuari, Pacani u prangos nga Operacionalja në qytetin e Fierit, ku gjatë kontrollit i janë gjetur edhe 3 kallashnikovë dhe armë të tjera në makinë.

61 vjeçari, Pjetër Pacani ishte në kërkim nga policia, pasi kishte kryer vrasje të dyfishtë në vitin 2011.

Duke u nisur nga informacionet që korrespondojmë, Pacani vrau me armë zjarri shtetasit Ndoc Zymaj dhe Vlash Gjeçi në tetor të 2011 në autostradën Lezhë-Tiranë, pas një konflikti verbal që ato kanë pasur. Situata ka degraduar në përdorimin e armës nga autori, pasi viktimat e kanë sharë nga nëna dhe motra e tij.

Pjetër Pacani u dënua nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë, me 25 vite burgim në vitin 2014 për kryerjen e veprave penale “Vrasje në rrethana cilësuese” dhe “Armëmbajtje pa leje” të parashikuar nga Nenet 79/DH dhe 278/2 të Kodit Penal. Këtë dënim ai nuk e kreu, pasi u arratis nga vendi dhe prej 13 vitesh ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese