Hapësire reklamuese

Aktualitet

Vrau dhe groposi 16-vjeçarin për orën Rolex dhe varësen e floritit, Prokuroria kërkon burg përjetë për Kristjan Canaj

Shkruar nga Newsbomb
Vrau dhe groposi 16-vjeçarin për orën Rolex dhe varësen e
Mariglen Gjonaj dhe Kristjan Cenaj

Kristjan Cenaj, i cili akuzohet si autori i vrasjes dhe zhdukjes së 16-vjeçarit Mariglen Gjonaj në Kurbin, rrezikon dënimin me burgim të përjetshëm.  Prokuroria e Lezhës ka kërkuar këtë masë , pasi ka paraqitur edhe të dhënat e dosjes hetimore në Gjykatë.

Cenaj po përballët me akuzën e “vjedhjes me pasoje vdekjen”. Dosja e Cenajt nga Mamurrasi ka kaluar për gjykim në Gjykatën e Juridiksionit të përgjithshëm Lezhë.

Kujtojmë që pas 7 vitesh policia arriti të identifikonte Kristjan Cenajn, si autori i dyshuar i grabitjes dhe më pas vrasjes së Mariglen Gjonajt, atë kohë vetëm 16 vjeç. Edhe pse Cenaj ka mohuar akuzat, provat tregojnë se 30-vjeçari ka vrarë adoleshentin, të cilin e ka grabitur më pas.

Ngjarja ka ndodhur në 2015 në Kurbin, ku 30-vjeçari Cenaj i grabiti Gjonajt orën “Rolex” dhe një varëse floriri dhe më pas e qëlloi për vdekje. Eshtrat u zbuluan në fillim të këtij viti, ndërsa analizat e ADN-së konfirmuan se i përkisnin 16-vjeçarit Mariglen Gjonaj.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese