Hapësire reklamuese

Aktualitet

Vranë të riun shqiptar në Athinë në vitin 2008, arrestohet dy autorët në Korçë (EMRAT)

Shkruar nga Newsbomb
Vranë të riun shqiptar në Athinë në vitin 2008,
Foto ilustruese

Gëzim Latja dhe Armando Tarushllari, kanë rënë në prangat e Policisë së Korçës si bashkautorë të vrasjes së 25-vjeçarit shqiptar Arjan Xhambazi në Athinë, ngjarje e ndodhur në vitin 2008.

Policia e Korçës në zbatim të letër porosisë të dërguar nga Athina me qëllim identifikimin e dy autorëve të tjerë të ngjarjes së ndodhur më datë 06.12.2008, në bashkëpunim me Prokurorinë rihapën hetimet për identifikimin e dy bashkautorëve të tjerë të vrasjes së 25-vjeçarit.

Kujtojmë se në dhjetor të 2008 gjatë një konflikti për motive të dobëta, mbeti i vrarë 25-vjeçari Arjan Xhambazi dhe u plagos një tjetër. Lidhur me këtë ngjarje autoritet greke arritën të identifikojnë dhe arrestojnë vetëm njërin prej tre autorëve të dyshuar të ngjarjes.

Nga hetimet policia e Korçës arriti të identifikojë dhe arrestojë dhe dy bashkautorët e tjerë të kësaj ngjarje. 41-vjeçari Gëzim Latja dhe 52-vjeçari Armando Tarushllari, të dy banues në Tiranë, u arrestuan dhe akuzohen "Vrasja me dashje", kryer në bashkëpunim.

Vijojnë hetimet e përbashkëta në lidhje me dokumentimin e plotë të ngjarjes dhe ekstradimin e tyre drejt shtetit grek.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese