Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

Aktualitet

VIDEO/ "Nëna zëvendësuese" dhe martesa te tarraca e bashkisë, qytetarët protestë te sheshi “Skëndërbej”: Po shkatërrohet familja!

Shkruar nga Newsbomb
VIDEO/ "Nëna zëvendësuese" dhe martesa te tarraca e
Protesta tek sheshi "Skënderbej"

Pasditen e kësaj të premte në sheshin “Skënderbej” në kryeqytet qytetarë dhe familjarë janë mbledhur në shenjë proteste kundër projekt-ligjit i cili është hedhur në konsultim publik nga Ministria e Shëndetësisë për surrogacinë dhe shtimin e kohës të të drejtës për të abortuar.

Por ajo që ka shkaktuar më tepër reagim tek shumë qytetarë ka qenë martesa e çiftit të së njëjtës gjini Alba Ahmetaj dhe Edlira Mara.

Martes jo zyrtare mes dy vajzave në tarracën e bashkisë së Tiranës është kundërshtuar nga shumë qytetarë si dhe nga komunitetet fetare të cilët mendojnë se po shkatërrojnë familjen tradicionale.

VIDEO/ "Nëna zëvendësuese" dhe martesa te tarraca e
 

Me pankarta në duar, qytetarët në sheshin “Skënderbej” dhe para bashkisë së Tiranës po protestojnë në mbrojtje të familjes tradicionale dhe mbrojtjen e themeleve të familjes.

Florjar Arapi, organizatori i protestës në fjalën e mbajtur para qytetarëve ka kërkuar reagimin e opozitës në lidhje me projekt ligjin “Për shëndetin seksual dhe riprodhues”.

VIDEO/ "Nëna zëvendësuese" dhe martesa te tarraca e
 

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese