Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

Aktualitet

U rrëzuan gjatë garës me biçikletë, ja si paraqitet gjendja e çiklistëve

Shkruar nga Newsbomb

U rrëzuan gjatë garës me biçikletë, ja si paraqitet

Të tjera detaje janë zbardhur lidhur me incidentin e ndodhur sot në aksin Kuç-Qeparo, ku disa çiklistë humbën kontrollin e biçiketës dhe u rrëzuan.

Burime për mediat bëjnë me dije se i të plagosur mbetën një shtetas holandez dhe dy grekë. Çiklisisti holandez është transportuar në drejtim të spitalit të Himarës, ndërsa dy të tjerët u nisën helikopter drejt Tiranës për ndihmë më të specializuar mjekësore.

Shkak i aksidentiti mendohet se është bërë mungesa e sinjalistikës në një kthesë të fortë në Qeparo, teksa po zhvillonin etapën e katërt të turit. 

"Rreth orës 14:40, në aksin rrugor Kuç-Qeparo, gjatë itinerarit të garës të etapës së katërt të Turit të 81-të Çiklistik të Shqipërisë, 3 prej çiklistëve dyshohen se kanë humbur kontrollin mbi drejtimin e biçikletave dhe si pasojë kanë dalë nga rruga. Të tre çiklistët janë transportuar në spital për ndihmë mjekësore.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit," njoftoi policia.

Edicioni i 81-të i çiklizmit filloi më datë 20 të këtij muaji nga sheshi ‘Skëndërbej’ në Tiranë, ndërsa sot në etapën e parafundit të garës, po ngjisnin Llogaranë, në një distancë prej 144.9 kilometrash.

Etapa e fundit do të nisë në Vlorë e do të përfundojë në Fier, në një distancë prej 122.7 kilometarsh. Garat vlejnë gjithashtu për Olimpiadën e Parisit, ndërsa turi çiklistik i Shqipërisë njihet edhe nga federata ndërkombëtare.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese