Hapësire reklamuese

Aktualitet

Tronditëse në Francë, tre djem përdhunojnë 12-vjeçaren për shkak të origjinës së saj

Shkruar nga Newsbomb
Tronditëse në Francë, tre djem përdhunojnë
Foto ilustruese

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Francë, ku një 12-vjeçar është përdhunuar në gru nga disa djem për shkak të origjinës së saj habreje.

Mediat e huaja raportojnë se vajza 12-vjeçare ka qenë në lidhje me një djalë francez, por që nuk i kishte treguar atij për origjinën e saj. Kur i dashuri i saj 14-vjeçar e ka mësuar të vërtetën ka vendosur që të hakmerret ndaj të dashurës së tij në mënyrën më të keqe.

Vajza e re ishte viktimë e një përdhunimi në grup në Paris me mediat izraelite që ia atribuonin sulmin motiveve antisemite .

Siç raporton gazeta izraelite “ynetneës”, tre djem francezë, të moshës 12 deri në 14 vjeç, filluan ta rrahin vajzën hebreje duke bërtitur parulla antisemite (një person që është armiqësor ose i paragjykuar ndaj popullit hebre), dhe më pas e përdhunuan në një kasolle të braktisur. Policia franceze ka arrestuar tre adoleshentët.

Përveç kësaj, në celularin e njërit prej të dyshuarve, hetuesit gjetën komente dhe foto antisemite, duke përfshirë një flamur të djegur izraelit.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese