Hapësire reklamuese

Aktualitet

TRAGJIKE në Itali/ Ishte duke punuar, shqiptari bie nga lartësia dhe vdes në vend

Shkruar nga Newsbomb

TRAGJIKE në Itali/ Ishte duke punuar, shqiptari bie nga lartësia dhe

Një shqiptar i quajtur Abdulla Disku ka rënë nga lartësia, teksa po punonte dhe për pasojë ka humbur jetën.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Asola, një qytet në zonën e Mantuas pak kilometra larg kufirit me provincën e Kremones. 300 metra larg vendit të aksidentit ndodheshin gruaja dhe fëmijët e tij, të cilër nxituan menjëherë që t’ shkonin në ndihmë, por përplasja ishte fatale për 58-vjeçarin.

Sakaq, kanë nisur hetimet për të konstatuar nëse janë respektuar të gjithë masat e sigurisë dhe nëse i ndjeri ka pasur apo jo paisje mbrojtëse.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese