Hapësire reklamuese

Aktualitet

Temperaturat deri në 34 gradë, parashikimi i motit për këtë të dielë

Shkruar nga Newsbomb
Temperaturat deri në 34 gradë, parashikimi i motit për
Foto ilustruese

E diela pritet të jetë në ndikim të kushtreve atmosferike relativisht të qendrueshme.

Moti parashikohet të jetë me kthjellime dhe vranësira të cilat në orët e mesditës përgjatë relieveve malore në verilindje-juglindje do të pasohen nga reshje lokale shiu.

Temperaturat parashikohen: në zonat malore deri në 27°C ndërsa në zonat e ulëta dhe bregdetare deri në 34 °C. Era parashikohet të jetë nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare deri në 7m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore fiton shpejtësi deri në 10m/sek.

Temperaturat deri në 34 gradë, parashikimi i motit për
© Credits: Sherbimi Meteorologjik Ushtarak-Faqja zyrtare

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese