Hapësire reklamuese

Aktualitet

Temperaturat 41 °C s’ndalojnë qytetarët, mblidhen para Bashkisë e kërkojnë dorëheqjen e Veliajt

Shkruar nga Newsbomb
Temperaturat 41 °C s’ndalojnë qytetarët, mblidhen para
Pamje nga protesta

Paraditen e kësaj të premte qytetarët janë mbledhur sërish para ambienteve të Bashkisë së Tiranës, ku për të disatën herë po kërkojnë dorëheqjen e kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj.

Opozitarët dhe qytetarët nuk i kanë penguar as temperaturat ekstremisht të larta që kanë përfshirë vendin, e kryesisht kryeqytetin këtë të premte, që të mblidhen para Bashkisë së Tiranës.

Ashtu si dhe në protestat e kaluara qytetarët kanë shkuar me të njëjtin skenar, hedhjen e molotovëve dhe flakadanëve në drejtim të ambienteve të Bashkisë. Ndërkohë, policia  ka vendosur mos të marrë të njëjtat masa, duke mos bllokuar me gardh metalik perimetrin para institucionit.

Temperaturat 41 °C s’ndalojnë qytetarët, mblidhen para
Pamje nga protesta

Protesta e kësaj të premte ësht e 13-ta që zhvillohet para Bashkisë së Tiranës. Me pankarta në duar, protestuesit kërkojnë largimin e kryebashkiakut Erion Veliaj, pas skandalit me dosjen “5D”, ku në pranga ranë disa drejtorë të Bashkisë së Tiranës dhe janë nën hetim dhe disa të tjerë.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese