Hapësire reklamuese

Aktualitet

Temperatura të larta, por s’mungojnë dhe reshjet e shiut, mësoni si do jetë moti në ditët në vijim

Shkruar nga Newsbomb
Temperatura të larta, por s’mungojnë dhe reshjet e shiut,
parashikimi motit

Për javën që presim: vendi ynë parashikohet të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të qëndrueshme. Moti parashikohet të jetë i kthjellët e me vranësira të pakta deri mesatare kryesisht nga orët e mesditës.

Përjashtim bën dita e Hënë ku moti parashikohet të jetë me vranësira mesatare e hera –herës të dendura. Vranësirat nga orët e mesditës pritet të pasohen nga reshje shiu me intensitet të ulët përgjatë Ultësirës Perëndimore e lokalisht mesatar në veri kryesisht në relievet malore.

Të cilat pritet të jenë në formën e shtrëngatave afatshkurtra shoqëruar me shkarkesa elektrike lokalisht breshër. Në orët e pasdites reshjet e shiut me intensitet të ulët izolohen në relievet malore në pjesë verilindore të territorit e më pas pritet ndërprerja e reshjeve në të gjithë territorin.

Era parashikohet të jetë nga kuadrati i Perëndimit me shpejtësi mesatare deri në 8m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore fiton shpejtësi deri në 10-12m/sek. 

Valëzimi në dete pritet të jetë i forcës 1-2 ballë.

Temperatura të larta, por s’mungojnë dhe reshjet e shiut,
 

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese