Hapësire reklamuese

Aktualitet

Temperatura të larta, mësoni si do të jetë moti sot

Shkruar nga Newsbomb
Temperatura të larta, mësoni si do të jetë moti sot
Moti/ Foto ilustruese

Moti sot në Shqipëri do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të qëndrueshme dhe të nxehtë. Gjatë kësaj dite parashikohet mot kryesisht i kthjellët e vranësira të pakta kalimtare përgjatë relieveve malore në orët e mesditës.

Termometri pritet të shënojë temperatura prej 24 deri në 29 °C, shkruan Motilokal.com.

Indeksi ultravjollcë (UV) do të jetë shumë i lartë, sipas ekspertëve shëndetësor kërkohet kujdes kontaktit direkt me rrezet e diellit, sidomos nga ora 10:00 deri në 17:00.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese