Hapësire reklamuese

Aktualitet

Temperatura deri në 36°C, parashikimi i motit për ditën e sotme

Shkruar nga Newsbomb

Temperatura deri në 36°C, parashikimi i motit për ditën e

Këtë të premte vendi ynë do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike relativisht të paqëndruehsme.

Moti parashikohet të jetë me kthjellime dhe në mesditë zhvillim të vransirave. Përgjatë relieveve malore në mesditë dhe pasdite, vranësirat do të pasohen nga reshje lokale shiu me intensitet të ulët. 

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak parashikon se erë nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare deri në 7m/sek, e cila hera-herës fiton shpejtësi deri në 14m/sek. Valëzimi në dete pritet të jetë i forcës 1-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zonat malore 18 deri 33°C;

në zonat e ulëta 20 deri 36°C;


në zonat bregdetare 21 deri 34°C.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese