Hapësire reklamuese

Aktualitet

Sot temperatura përvëluese, sa pritet të shënojë termometri në Shqipëri

Shkruar nga Newsbomb
Sot temperatura përvëluese, sa pritet të shënojë
Foto ilustruese

Ditën e premte mbi vendit tonë do të vijojë ndikimi i masave ajrore të qëndrueshme dhe të nxehta. Moti i kthjellët pritet të mbizotërojë në pjesën më të madhe të territorit e vranësira të pakta kalimtare në orët e mesditës përgjatë relieveve malore. 

Era parashikohet të jetë nga  veriperëndimi me shpejtësi mesatare deri në 7 m/sek, e cila hera-herës në bregdet dhe lugina fiton shpejtësi deri në 10m/sek, duke bërë që valëzimi në dete të ishte i forcës 1-2 ballë. 

Temperaturat parashikohen:në zonat malore 20 deri 39°C, në zonat e ulëta 22 deri 41°C ,në zonat bregdetare 23 deri 39°C

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese