Hapësire reklamuese

Aktualitet

“Si përmend ti vëllain tim”, gazetarja tregon se si e kërcënoi motra e Ervis Martinajt

Shkruar nga Newsbomb
“Si përmend ti vëllain tim”, gazetarja tregon se si e
FotoMontazh/ Gazetarja - Ervis Martinaj

Gazetarja e kronikës së zezë, Aida Topalli ka folur për vështirësitë e këtij profesioni dhe se si ndonjëherë bien pre e kërcënimeve.

Topalli në një rrëfim në Podcastin “M’kujto” te Cenkuela Hasës, tregoi se si është kërcënuar nga motra e bosit të “lojërave të fatit”, Ervis Martinaj.

Fola në një intervistë për Ervis Martinajn, i zhdukur që prej gushtit të vitit 2022. Pak orë pasi dola nga studioja më telefonon motra e tij dhe më thotë: “Si përmend t’i vëllain tim”. Në fillim e nisi butë, por më pas më kërcënoi dhe ofendoi.

I thashë nuk mund të ndërhyni në punën time, mund t’i drejtohesh institucioneve nëse pretendon për shpifje. Sot e kanë shumë të lehtë të na gjejnë e na marrin pa pikën e problemit”, u shpreh gazetarja ndër të tjera.

Deklarata në minutën 14.35

 

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese