Hapësire reklamuese

Aktualitet

Sherr në një lokal në Velipojë, kamarieri kanos me armë zjarri kuzhinierin (EMRI)

Shkruar nga Newsbomb
Sherr në një lokal në Velipojë, kamarieri kanos me armë
Foto ilustruese

Është shpallur në kërkim nga policia një 33-vjeçar i cili ka kanosur me armë zjarri kuzhinierin e një lokali në Velipojë.  

Policia njofton se ngjarja ka ndodhur pak minuta më parë në Pulaj-Plazh ku kamarieri i lokalit 20-vjeçar është përfshirë në një konflikt me kuzhinierin e po këtij lokali, 33-vjeç.

Në ato momente në konflikt është përfshirë edhe një tjetër 33-vjeçar Ersild Ishmi i cili ka nxjerrë armën e zjarrit duke kërcënuar kuzhinierin e lokalit. Fatmirësisht policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes dhe ka parandaluar krimin.

Kanosi me armë zjarri pistoletë kuzhinierin e lokalit gjatë një konflikti të çastit. Policia identifikoi dhe shpalli në kërkim një 33-vjeçar si autor të dyshuar. 33-vjeçari kur konstatoi se po vinin shërbimet e Policisë hodhi armën e zjarrit dhe u largua me shpejtësi ku vijon puna për kapjen e tijë.

Sekuestrohet në cilësinë e provës materiale arma  e zjarrit pistoletë.

Shërbimet e Stacionit të Policisë Velipojë dhe të Komisariatit të Policisë Shkodër menjëherë pas njoftimit të marrë se në një lokal në fshatin Pulaj-Plazh, po ndodhte një konflikt, kanë shkuar menjëherë në adresën e dhënë.

Nga veprimet e shpejta rezultoi se në lokalin me administrator shtetasin  kishte ndodhur një konflikt  i çastit mes shtetasve 20 vjeç,  kamarier i lokalit  dhe shtetasit  33 vjeç, banues në Vaun e Dejës, kuzhinier i lokalit.  Në konflikt ishte përfshirë dhe shtetasi 33 vjeç, banues në Shkodër, i cili kishte kanosur me armë zjarri pistoletë kuzhinierin e lokalit, shtetasin.

33-vjeçari kur ka parë shërbimet e Policisë që po afroheshin te lokali, hodhi armën dhe u larguar  me shpejtësi ku vijon puna për kapjen dhe arrestimin e tij.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë vijon veprimet hetimore për sqarimin dhe dokumentimin e  plotë ligjor të rastit.”

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese