Hapësire reklamuese

Aktualitet

Sekretari i Këshillit të Ministrave, Engjëll Agaçi sërish në SPAK

Shkruar nga Newsbomb
Sekretari i Këshillit të Ministrave, Engjëll Agaçi
Ëngjëll Agaçi

Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit të Ministrave, Ëngjëll Agaçi është paraqitur ditën e sotme në Prokurorinë e Posaçme (SPAK).

Nuk dihet se për çfarë është thirrur sërish Agaçi në SPAK, por ai ka qenë një emër i lakuar në media gjatë javëve të fundit.

Agaçi ka qenë një nga emrat më të përfolur nga ana e opozitës në lidhje me inceneratorët. Ai madje kohë më parë ka dhënë dëshmi në Komisionin Parlamentar e ngritur për hetimin e Inceneratorëve.

Po ashtu emri i Agaçit u përmend nga media italiane “Rai3”, të cilët e cilësonin personazhi kyç i marrëveshjes mes Italinë dhe Shqipërisë, madje e etiketonin si ish-avokat të trafikantëve të drogës.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese