Hapësire reklamuese

Aktualitet

 “Sa???”, letra që Ilir Beqaj i nxori në gjyq Prokurores në SPAK

Shkruar nga Newsbomb
 “Sa???”, letra që Ilir Beqaj i nxori në gjyq
FotoMontazh/ Letra - Ilir Beqaj

Profesori i kriminalistikës, Ervin Karamuço ka folur në lidhje me operacionin e zhvilluar pak ditë më parë nga SPAK, ku në pranga ra dhe ish-ministri Ilir Beqaj.

Karamuco ka publikuar edhe një letër ku shkruhej “Sa?”. Letër të cilën Ilir Beqaj e nxori në gjyq, duke iu drejtua Prokurores së SPAK, ku donte të dinte se për çfarë shifre bëhet fjalë që ka grabitur.

“Një letër e madhe  që i drejtohej prokurores me “Sa?’”. Sa është shumë që më ngelet mua. Nuk mori një përgjigje. Në seancë që ishte me dyer të mbyllur, kishte tensione shumë të mëdha.

Beqaj i kishte bërë llogaritë mirë se e dinte se akuzat janë për korrupsion. Ai ka marrë një avokat që ka mbaruar specializim në Amerike në KLSH e Amerikës .

U bë një përgjim gjatë hetimit për sterilizim, nga aty doli kjo çështja tjetër rastësisht. Ai restoranti që thonë që ka Beqaj në pronësi, ka dalë nga një bisedë”, tha Karamuço ndër të tjera në “Top Story”.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese