Hapësire reklamuese

Aktualitet

Reshje shiu në këto zona, ja si do të jetë moti për sot

Shkruar nga Newsbomb
Reshje shiu në këto zona, ja si do të jetë moti për sot
Foto ilustruese

Ditën e sotme vendi ynë do të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike relativisht të qëndrueshme. Moti parashikohet me kthjellime dhe vranësira në zhvillim në orët e mesditës. Përgjatë relieveve malore vranësirat do të pasohen nga reshje shiu me intenistet të ulët. Era do të fryjë me drejtim nga veriperëndimi-verilindja me shpejtësi mesatare 1-8m/s, shoqëruar me valëzimin në dete të forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen: në zonat malore 10 deri 28 °C, në zonat e ulëta 14 deri  30°C, në zonat bregdetare 15 deri 29 °C.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese