Hapësire reklamuese

Aktualitet

Reshje shiu në formë shtrëngate në disa qytete të vendit, ja si do jenë temperaturat sot

Shkruar nga Newsbomb
Reshje shiu në formë shtrëngate në disa qytete të
Foto ilustruese

Shqipëria ditën e sotme do jetë nën ndikimin e motit të kthjellët dhe herë pas here vranësira në pjesën e dytë të ditës.  

Vranësirat më të shpeshta do jenë në përgjatë ultësirës perëndimore dhe zonave malore duke gjeneruar reshje të pakta shiu me intensitet të ulët, lokalisht mesatar, në intervale të shkurtra kohore, pra do te këtë reshje shiu në formën e shtrëngatave.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë ulje në orët e mëngjesit, por mesdita sjell rritje të lehtë të tyre duke bërë që; vlera minimale të regjistrohet në qytetin e Korçës dhe Bajram Currit me 8°C dhe maksimalja të ngjitet deri në 28°C në qarkun e Beratit.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese