Hapësire reklamuese

Aktualitet

Reshje dhe dëbore në Alpe, mësoni parashikimin e motit për sot

Shkruar nga Newsbomb
Reshje dhe dëbore në Alpe, mësoni parashikimin e motit për
 

Ditën e sotme vendi ynë do të ketë kushte atmosferike të paqëndrueshme si rezultat qarkullimit ciklonar shoqëruar me vlera të ulëta të presionit atmosferik dhe masa ajrore të lagështa.

Moti do të jetë I vranët dhe me reshje të herëpasherëshme shiu me intensitet të ulët dhe lokalisht mesatar në formën e shtrëngatave që prej orëve të mesnatës.

Në zonën e Alpeve dhe relievet malore mbi 1000m parashikohen reshje dëbore me intensitet të ulët.

Era do të fryjë me drejtim nga kuadrati i perëndimit me shpejtësi mesatare 1-7 m/sek, ndërsa në male, lugina dhe përgjatë vijës bregdetare era fiton shpejtësi 8-10 m/sek, shoqëruar me valëzim në dete të forcës 2-4ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zonat malore 4 deri 11°C

në zonat e ulëta 6 deri 18°C

në zonat bregdetare 9 deri 18°C

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese