Hapësire reklamuese

Aktualitet

Radhë kilometrike automjetesh në doganën e Qafë Thanës, makinat presin deri në 40 minuta

Shkruar nga Newsbomb

Radhë kilometrike automjetesh në doganën e Qafë Thanës,

Pika kufitare e Qafë Thanës është tejmbushur me radhë kilometrike automjetesh. Fluksi vjen për shkak të vizitorëve nga qytete të ndryshme të vendit tonë, që zgjedhin të kalojnë fundjavën në Maqedoninë e Veriut. 

Madje, pritja e automjeteve shkon deri në 40 minuta, teksa aktualisht po punohet me tre sportele. Në këtë pikë kufitare aplikohet kalimi me një ndalesë, ku kontrollorët e dy palëve qëndrojnë në një kabinë. Orët e pikut si gjithnjë janë orët e para të mëgjesit dhe mbrëmja, pasi qytetarët kthehen përsëri në vendet e tyre.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese