Hapësire reklamuese

Aktualitet

“Puna për të ishte pasion”, ndërron jetë nga arresti kardiak infermierja e Pediatrisë në QSUT

Shkruar nga Newsbomb
“Puna për të ishte pasion”, ndërron jetë nga

 

Infermierja e Pediatrisë në QSUT, Liljana Veliaj ka ndërruar jetë papritur në moshën 59-vjeçare. Infermierja shumë e dashur për të gjithë ka ndërruar jetë si pasojë e një arresti kardiak.

Lajmin e trishtë e ka bërë me dije Qendra Spitalore “Nënë Tereza”, ku shkruhet se ajo i donte shumë pacientët e vegjël dhe se puna ishte një pasion për të.

Postimi i plotë:

“Infermierja e Pediatrisë, Liljana Veliaj, është ndarë nga jeta papritur si pasojë e një arresti kardiak në 08.07.2024 në moshën 59-vjeçare.

Lili, ishte shumë korrekte dhe puna për të ishte pasioni më i madh. Ajo i donte shumë pacientët e vegjël me të cilët punonte çdo ditë si infermiere.

Lili, ishte përherë e para që vinte në shërbim për të hapur dhomën e konsultës së endokrinologjisë me shumë dashuri e pa vonesa, por mëngjesin e 8 korrikut, ajo nuk mundi dot të mberrinte.

Lili la pas shumë dashuri, respekt dhe vlera njerëzore e profesionale. QSUNT i shpreh ngushëllimet familjarëve të sa

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese