Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

Aktualitet

Protesta para Bashkisë së Tiranës, lëndohet Klevis Balliu

Shkruar nga Newsbomb
Protesta para Bashkisë së Tiranës, lëndohet Klevis Balliu
PAmje nga protesta

Qytetarët këtë të hënë janë mbledhur sërish para ambienteve të Bashkisë së Tiranës ku dhe kërkojnë për të disatën herë largimin e kryetarit të këtij institucioni, Erion Veliajt.

Aktivistë, qytetarë të drejtuar nga “Rithemelimi” janë mbledhur për të 11-tën herë para ambienteve të Bashkisë ku dhe kanë ndjekur të njëjtin skenar si dhe gjatë protestave të kaluara.

Ashtu si dhe pritej tensionet s’kanë munguar ku protestuesit i kanë vënë zjarrin gomave. Përveç efektivit të Policisë, i lënduar në këtë protestë ka mbetur edhe Klevis Balliu.

Në drejtim të Balliut u hodh një lëndë e cila deri më tani nuk është kuptuar se çfarë ka qenë. Ai menjëherë u shoqërua nga protestuesit e tjerë të cilët u panë teksa po i pastronin fytyrën.

Protesta para Bashkisë së Tiranës, lëndohet Klevis Balliu
Pamje nga protesta

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese