Hapësire reklamuese

Aktualitet

Përshkallëzohet protesta/ Flakë e molotovë para Kuvendit, protestuesit i vënë zjarrin gomave

Shkruar nga Newsbomb
Përshkallëzohet protesta/ Flakë e molotovë para Kuvendit,
Pamje nga protesta

Dhjetëra protestues janë mbledhur këtë të enjte para ambienteve të Kuvendit ku dhe po protestojnë pas investigimit të televizionit Rai3 për Shqipërinë. Duke kërkuar largimin e qeverisë Rama, protestuesit njëzëri akuzojnë kryeministrin se është i kapur nga kriminelët.

Edhe gjatë kësaj proteste opozitarët kanë shkuar me të njëjtin skenar të ndjekur gjatë tubimeve para Bashkisë së Tiranës.  Protestuesit i kanë vënë zjarrin gomave dhe kanë hedhur molotovë. Gjithashtu nuk kanë munguar as përplasjet me Policinë të cilët janë vendosur “gardh”  para ambienteve të Kuvendit.

Përshkallëzohet protesta/ Flakë e molotovë para Kuvendit,Përshkallëzohet protesta/ Flakë e molotovë para Kuvendit,Përshkallëzohet protesta/ Flakë e molotovë para Kuvendit,

E pranishme në këtë protestë të opozitës është edhe vajza e ish-kryeministrit Sali Berisha, Argita Malltezi. Kujtojmë se kjo e fundit ditën e djeshme ritheksoi se përfshirja e saj në politikë ka ardhur për faktin që të përcjellë zërin e babait dhe bashkëshortit të saj, Jamarbër Malltezit, të cilët sipas saj me urdhër të kryeministrit Edi Rama ndodhen prej muajsh në “arrest shtëpie”.

Përshkallëzohet protesta/ Flakë e molotovë para Kuvendit,
Argita Malltezi ne proteste

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese